Hotele-Tur.com.pl

Turystyka, Podróże, Rozrywka i Hobby

Rozrywka

Popularne gry planszowe

Popularne gry planszowe

Jakie są popularne gry planszowe? Zadając sobie to pytanie pytasz w co zagrać ze znajomymi by świetnie się bawić. Gra w gry planszowe ma być formą relaksu i do rej zabawy. Nikt nie chce spędzić trzydziestu-czterdziestu minut na czytanie zasad gry i przez resztę czasu co chwilę zerkać na kartkę, czy dobrze się to robi. Zatem jakie gry planszowe są popularne? Te, które w swej prostocie mają jakiś wyraz geniuszu, który gwarantuje wielogodzinny ubaw z przyjaciółmi.

Popularne gry planszowe

Jak wybierać gry planszowe by podbić serca współtowarzyszy? Przede wszystkim gry planszowe mają zbliżać, bawić, sprawiać, że nasi znajomi i my mamy powód do tego by się zapomnieć, powygłupiać. Kto z nas nie ma dość trzymania się w ścisłych ramach dobrego smaku, dorosłości, przyjętych ogólnie reguł? Gry planszowe to dobry sposób by się przenieść do świata, w którym obowiązują tylko zasady gry w jaką gramy.

Eurobiznes – klasyka gatunku

Są takie gry planszowe, które zawsze są na topie. Graliśmy w nie w dzieciństwie i z przyjemnością zagralibyśmy w każdej chwili. Popularne gry planszowe teraz i zawsze? To na pewno nieśmiertelny ” chińczyk”- szybka, dynamiczna gra, która pobudza uśpioną w nas rywalizację. Może nie jest to gra strategiczna i głównie rzut kostką sprawia, że albo wygrywamy, albo przegrywamy. Ale losowość tej gry sprawia, że emocje rosną, a chęć wygranej wzrasta. Kolejnym ” nieśmiertelnikiem” jest Eurobusiness – to gra w której zarabiamy, kupujemy, stajemy się bogaci, a często tracimy wszystko. W tej grze uczysz się inwestować.

Co warto kupić, na czym uda ci się najwięcej zarobić? Jak ograć przeciwników? Kupić takie inwestycje by postawione na nich domy i hotele sprawiały, że współgracz stając na naszym polu płacze, bo musi wydać fortunę.
Keyflower to gra pełna intryg i domysłów. Nigdy nie wiesz ile pionków i jakiego koloru posiadają inni gracze. Za zasłonką kryją się więc domysły i trudno jest określić właściwą strategię wygranej, ale tym fajniej jest budować naszą wioskę. By budować trzeba pamiętać o drogach, a kafelki używane w grze nie zawsze sprzyjają. Gra ta jest ciekawa i wywołuje dużo emocji wśród graczy.

W co jeszcze warto grać?

Popularne gry planszoweRising Sun to coś nowego. Gra łączy w sobie planszówkę z grą karcianą. Ma niezwykły klimat samurajskich smoków i różnorodnych klanów. W tej grze chodzi o wygranie wojny, która polega na przywróceniu dawnych obyczajów występujących w Japonii. To nie tylko gra na przewagi, ale również na strategię. Można zawierać sojusze, prowadzić negocjacje, zdradzać, knuć plany. To gra dla tych, którzy mają więcej czasu i mają wyobraźnię, oraz dusze stratega.
Obecnie na rynku jest tysiące pozycji gier planszowych. By wybrać właściwą dla nas musimy się zastanowić z kim chcemy w nią grać.Popularne gry dla dzieci to na przykład: „czacha dymi”, ” na grzyby”, „odkrycia- poznać i zrozumieć siebie”, „super farmer”.
Dla młodzieży: „La Cucaracha”, „domek”, „Łowcy kryształów”, „Small word”. Popularne gry planszowe w śród dorosłych przenoszą ich w świat dzieciństwa i są to wspomniane wcześniej „Eurobusiness”, „Chińczyk”,oraz gry ” Kalambury dla dorosłych”, „tabu”, „Scrable”.

Udostępnij