Gdzie udać się na wakacje blisko Polski?

by Redakcja HoteleTur
0 comment

Wakacje za granicą wcale nie oznaczają wielu tysięcy kilometrów do przejechania. Państwa sąsiadujące z Polską są równie atrakcyjne, co te bardzo oddalone! Udanie się na wakacje tuż za granicę pozwala na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy, przy jednoczesnym poznaniu nowego miejsca wraz z jego kulturą! To świetny pomysł na spędzenie czasu z przyjaciółmi, rodziną, czy też partnerem. Każde państwo, z którym sąsiadujemy, oferuje zupełnie inne atrakcje i miejsca warte odkrycia. Gdzie więc warto się udać i co zobaczyć?

Niemcy – co warto zobaczyć w tym kraju? 

Niemcy to kraj, który oferuje nam wiele atrakcji. Od zabytków, przez muzea, galerie sztuki, a także wiele eventów. Stolica – Berlin – to nowoczesne miasto, ale z tradycjami. Znajdziesz tu więc zarówno tętniące życiem ulice z wieloma sklepami, jak i ciekawe zabytki. Obowiązkowo zobacz Bramę Brandenburską oraz Gmach Parlamentu Rzeszy. W Niemczech jest wiele miast, które oferują masę atrakcji. Koniecznie zainteresuj się Monachium, Hamburgiem oraz Rust! 

Ukraina – co warto zobaczyć w tym kraju?

Lwów to bardzo turystyczne miasto, w którym można wiele zobaczyć, a także doświadczyć. Stare miasto obfituje w najróżniejsze restauracje, pubu i knajpy. Możemy spróbować tu lokalnych przysmaków i nie tylko. W stolicy także możemy znaleźć wiele atrakcji. Kijów posiada monumentalne zabytki, takie jak Sobór Mądrości Bożej czy Ławra Peczerska. Niskim kosztem można znaleźć tu naprawdę dobre noclegi, w prywatnych mieszkaniach czy apartamentach. Warto więc wybrać właśnie ten kierunek. Można tu wiele zobaczyć bez wydawania ogromnej sumy pieniędzy.

Słowacja – co warto zobaczyć w tym kraju?

Na Słowację można wybrać się o każdej porze roku. Zawsze znajdziemy tutaj masę atrakcji i ciekawych miejsc. Zimą mnóstwo osób udaje się na narty Słowacja. Ma ona wiele świetnych stoków, w  pobliżu których można znaleźć hotele i apartamenty. Wprost z miejsca noclegu w kilka chwil trafiamy na stok! Warto sprawdzić hotel Chopok oraz apartamenty Jasna. Nadają się zarówno dla rodzin, par, a także na wyjazd ze znajomymi. Na Słowacji możemy również znaleźć wiele zabytków, a także malowniczą przyrodę. Miasta z urokliwymi uliczkami, z duszą, którą można odczuć na każdym kroku. To trzeba zobaczyć! 

Wakacje za granicą – o czym należy pamiętać? 

Wakacje za granicą dla wielu są dużo większą wyprawą, niż urlop spędzony w kraju. W obecnych czasach to się zmienia. Mamy dostęp do dużo większej ilości informacji, mamy także ułatwiony kontakt dzięki smartfonom oraz Internetowi. Dlatego wakacje za granicą nie muszą być stresujące i wymagające dużo większych przygotowań. Wybierz destynację w sąsiedztwie naszego kraju i ciesz się poznawaniem nowych kultur. Każda pora jest dobra na podróżowanie! Obojętne, czy to lato, jesień, zima czy wiosna. Wszędzie znajdziesz atrakcje dostosowane do panującej pogody i aury. Zaplanuj swój urlop już dziś! 

0 comment

Polecane dla Ciebie

Zostaw komentarz