Letnie festiwale w Polsce

Letnie festiwale w Polsce

by Redakcja HoteleTur
0 comment

Okres wakacyjny to nareszcie możliwość odpoczynku. Odetchnięcie od dotychczasowych obowiązków w pracy. Wreszcie jest to szansa, żeby zająć się kwestiami formalnymi. A także zafundować sobie dłuższy odpoczynek. Wiele osób poświęca ten czas na uprawianie sportu, gdyż pogoda doskonale sprzyja bieganiu, czy jeździe na rowerze. Niektórzy odwiedzają swoją rodzinę lub znajomych. A są i tacy, którzy wybierają dalsze wyjazdy wypoczynkowe – zarówno wewnątrz Polski, jak i za granicę. Jednak wakacje to także czas, kiedy rozpoczyna się wiele festiwali – do muzycznych poprzez filmowe i innego tego typu.

Letnie festiwale w Polsce

Letnie festiwale w PolsceLetnie festiwale w Polsce dają niezapomniane wrażenie, możliwość poznania nowej muzyki i kultury aż po poznanie nowych ludzi. Początek sezonu festiwalowego zaczyna się wraz z początkiem lata. W pierwszy weekend najbardziej znaczącymi wydarzeniami są Tauron Nowa Muzyka – katowicki festiwal, który stara się łamać wszelakie bariery od kilku lat i prezentuje wykonawców, którzy wkrótce będą nadawali ton rozwojowi głównie brzmień elektronicznych. Z kolei w twierdzy w Modlinie odbywa się Instytut – względnie młody festiwal, bo w tym roku była jego druga edycja, ale wiele uznanych nazw ze świata muzyki techno powoduje, że jest to jedno takie wydarzenie w swoim rodzaju.

Czerwiec to także czas Mystic Festival w Krakowie dla zwolenników ciężkich brzmień. Nowością jest Silberberg odbywający się w Srebrnej Górze. Na początku lipca do Gdyni zawita za to Open’er – jeden z największych obecnie polskich festiwali z wieloma gwiazdami muzyki elektronicznej, gitarowej, czy hip-hopu – przekrój jest olbrzymi, a i bilety niezwykle kosztowne. W lipcu odbywa się m.in. Intro Festival, który jest niezwykłym wydarzeniem także pod względem wizualnym – a jego kameralny charakter spowoduje, że wrażenia będą nietypowe, niepodobne do innego takiego wydarzenia w Polsce.

Legendarny Jarocin Festival

W podobnym czasie odbędzie się również legendarny Jarocin Festival, który ma już blisko 40 lat tradycji. Pod koniec lipca w Płocku zagości bardzo ważny festiwal muzyki tanecznej – Audioriver. Natomiast tydzień później na samym początku sierpnia mieć miejsce będzie ten najbardziej oblegany – Pol’and’Rock Festival znany wcześniej pod nazwą Woodstock. Liczba uczestników przekracza nawet milion, a sama impreza jest darmowa – jednak i tu nie brakuje gwiazd. Ci, którzy lubują się w bardziej alternatywnych brzmieniach, zapewne jednak wybiorą Katowice i Off, który również ma ładną historię – blisko 15 lat na festiwalowej mapie Polski. Sierpień to także kilka innych festiwali jak Fest na Śląsku, czy Soundrive w Trójmieście. Także w tamtych okolicach odbędą się wydarzenia dla fanów muzyki elektronicznej jak np. Wisłoujście. Z kolei bardziej na zachód w Niemierzynie – odbędzie się Summer Contrast Festival.

0 comment

Polecane dla Ciebie

Zostaw komentarz