Hotele-Tur.com.pl

Turystyka, Podróże, Rozrywka i Hobby

Turystyka

Podróż do Japonii

Podróż do Japonii

Kraj kwitnącej wiśni to miejsce, które fascynuje większość turystów. Dużo osób pragnie się wybrać w podróż do Japonii. Nie ma w tym zdecydowanie nic dziwnego. Jest to zupełnie inna kultura i inny tok rozumowania i pojmowania świata.

Podróż do Japonii

Jest to kraj, gdzie nie ma dziwnych ludzi, wszyscy są akceptowani. Japończycy bowiem to naród bardzo tolerancyjny. Możemy tam spotkać różne, dla nas dziwne, japońskie subkultury, np. gyaruo. Nikogo to nie dziwi, nikt nie ma z tym żadnego problemu. Bardzo łatwo jest się tam wpasować. Japończycy to też naród bardzo wysoko rozwinięty, co za tym idzie, większość mieszkańców zna także dobrze język angielski.Nie ma zatem problemów z porozumieniem się tam. Wybierając się w podróż do Japonii nie musimy zatem znać tamtejszego języka. Wiadomo, byłoby to miłe, jednak nie jest konieczne. Możemy się go zawsze nauczyć. Warto poznać kulturę, zobaczyć zapierające dech w piersiach widoki. Piękne wieżowce, duże miasta, typowe stroje japońskich uczniów, a także smaki, które towarzyszą. Herbata, sushi, okonomiyaki, dango i wiele innych przysmaków, które z pewnością skradnie nasze serce. Warto poznać i zobaczyć zupełnie inaczej rozwinięty kraj.

Co warto zobaczyć w Japonii?

Tokio? Nagasaki? Nagoja? A może jeszcze inne miejsce? Co warto wybrać? To jest bardzo dobre pytanie, gdyż każde z tych miejsce jest bardzo interesujące. Możemy się wybrać na dłużej i zdecydować na ciekawe rozwiązanie, jakim jest hotel kapsułowy. Jest on bardzo tanią formą noclegu. Może nie najbardziej komfortową, jednak cena jest adekwatna do jakości. Będziemy mogli dzięki temu zaoszczędzić i przeznaczyć te pieniądze na znacznie więcej licznych atrakcji, które mogą na nas czekać w różnych częściach Japonii. Możemy zobaczyć typowe, japońskie świątynie, szczególnie te przeznaczone dla mieszkańców wyznających rdzenną religię, jaką jest szintoizm.

Zwyczaje panujące w Japonii

Podróż do JaponiiJaponia to bardzo ciekawy kraj, który warto zwiedzić i obejrzeć. Możemy spotkać tam nowoczesne technologię, jak choćby bardzo wypasione ubikacje, z wieloma funkcjami. Dodatkowo bardzo popularne są licznego rodzaju salony gier, gdzie Japończycy spędzają sporą część czasu wolnego, jak również karaoke. Są to też ludzie, którzy dużą wagę przywiązują do swojej pracy i szacunku. Powinniśmy być grzeczni i przez przyjazdem przygotować się w sposób odpowiedni. Przykładowo zamawiając zupę, powinniśmy siorbać. Jest to oznaką tego, że nam danie smakuje. W Polsce jest to akt zniewagi. Dodatkowo mieszkańcy tam nie mają czasu, aby czekać aż posiłek wystygnie i jedzą gorący. Do wielu dań dostajemy herbatę gratis, a wchodząc do małych budek z jedzeniem musimy zapytać osób, które tam siedzą, czy możemy usiąść obok nich. Warto zatem przygotować się, aby nie urazić mieszkających tam ludzi.

Udostępnij