Hotele-Tur.com.pl

Turystyka, Podróże, Rozrywka i Hobby

Rozrywka

W co grać na urodzinach

W co grać na urodzinach

Urodziny to jeden z najważniejszych dni w roku. Możesz skupić się wyłącznie na sobie, ale jeśli planujesz urodzinową imprezę, warto zastanowić się na rozrywką, która porwie wszystkich gości. Wesołe miasteczko, escape room a może nocny seans kinowy? A co jeśli pogoda nie dopisze? „W czasie deszczu dzieci się nudzą…”, śpiewali kiedyś Starsi Panowie, ale przecież wiadomo, że nie tylko dzieci. Trzeba rozważyć organizację domówki, a na imprezę w domu najlepsze są gry planszowe! W czasach, gdy Chińczyk zdaje się być passe zadajmy sobie pytanie: w co grać na urodzinach?

Rummikub

To gra logiczna i strategiczna dla czterech (lub więcej) graczy, po raz pierwszy wydana w Izraelu, a jej historia sięga lat 80. ubiegłego wieku. Używa się w niej 104 kości z liczbami (wizualnie podobnymi do chińskiego mahjonga) o wartościach od 1 do 13, w czterech kolorach, są też dwa jokery. Kości ustawia się na tabliczkach (tak jak w Scrabble), aby były niewidoczne dla innych graczy. Aby wejść do gry należy ułożyć ciąg liczb o wartości 30 lub więcej, a następnie jak najszybciej pozbyć się wszystkich kości. Motto gry brzmi: „Rummikub to wspaniała gra towarzyska. Prosta, wciągająca, inna w każdej kolejnej rozgrywce. Jest doskonałą grą dla całej rodziny”. Kto powiedział, że cyfry nie są ekscytujące?

Liczy się czas

Poza rozwijaniem logiki czy patentów strategicznych, gry planszowe wyzwalają pełen wachlarz emocji. Szczególnie, gdy pewne decyzje trzeba podjąć w ograniczonym czasie. „Taboo” to gra drużynowa, w której wybrana osoba w przeciągu kilkunastu sekund ma za zadanie wytłumaczyć swojej grupie słowo lub sformułowanie w taki sposób, aby nie użyć „zakazanych” określeń zapisanych na karcie. Osoba z grupy przeciwnej sprawdza czas, a jeśli gracz wypowie słowo Taboo, sygnalizuje to poprzez dźwięk piszczałki. Poza tym, że wiele można się z niej nauczyć, uczestnikom puszczają nerwy i zabawie przy stole towarzyszą salwy śmiechu.

W co grać na urodzinach?

W co grać na urodzinachInną grą z serii „zrób to szybko” jest „5 sekund”, rozsławiona szczególnie przez amerykański talk-show prowadzony przez Ellen DeGeneres. Aktorzy, piosenkarze, jak również politycy w ciągu pięciu sekund muszą podać – nierzadko wstydliwe – zdarzenia ze swojego życia. W grze stolikowej ustawiamy na środku pudełko z kartami i losowane jest pytanie, na które musi odpowiedzieć osoba na Gorącym Krześle. Trzy odpowiedzi w ciągu pięciu sekund? To dopiero adrenalina! Jednak jeśli się pomyliłeś lub nie odpowiedziałeś na pytanie z karty, przechodzi ono na następnego gracza, a odpowiedzi nie mogą się powtarzać. Wygra ten, który przejdzie planszę jako pierwszy.

A to tylko kropla w morzu gier planszowych i zabaw, które można zorganizować w domowym zaciszu. Nieważne, co wybierzesz. Ważne, abyś urodzinową imprezę wspominał jeszcze długi czas.

Udostępnij