Hotele-Tur.com.pl

Turystyka, Podróże, Rozrywka i Hobby

Turystyka

Wycieczki typu outdoor – jak się do nich przygotować i co zabrać ze sobą?

Wycieczki typu outdoor – jak się do nich przygotować i co zabrać ze sobą?

Piesze wędrówki po łąkach czy terenie w okolicach gór to przyjemna i bardzo szeroko dostępna forma aktywności. Zanim jednak wybierzemy się na outdoorowe wycieczki, powinniśmy najpierw zadbać o wygodne ubranie, buty i inne ważne elementy. Na co zwrócić uwagę podczas planowania wędrówki? Jaką odzież i obuwie wybrać, aby podróż faktycznie sprawiła nam jak najwięcej przyjemności?

1. Wycieczki outdoroowe – dlaczego warto się na nie wybierać?

2. Odzież Columbia na wyjazd w teren – jaką warto wybrać?

3. Koszulki i spodnie Columbia – jaką ochronę musi zapewniać odzież outdoorowa?

4. Na co zwrócić uwagę planując trasę pieszej wędrówki?

Wycieczki outdoroowe – dlaczego warto się na nie wybierać?

Spędzanie czasu na wędrówkach w terenie to bardzo dobra forma aktywności dla osób początkujących i średnio-zaawansowanych, którzy planują w przyszłości pokonywać coraz bardziej wymagające, górskie trasy. Jednocześnie jest to sport bardzo łatwo dostępny, niezależnie od tego gdzie mieszkamy, jaka jest nasza kondycja czy też wiek. Nie musimy również kupować żadnego specyficznego sprzętu – wystarczy wygodna, komfortowa odzież i obuwie, dopasowane do warunków pogodowych. O czym więc warto pamiętać, jeżeli planujemy piesze wędrówki po umiarkowanym terenie, na świeżym powietrzu?

Odzież Columbia na wyjazd w teren – jaką warto wybrać?

Odzież, którą wybieramy do wypraw outdoroowych nie musi spełniać wielu wymogów. Bardzo istotne są wyselekcjonowane materiały, które zapewnią nam komfort i wygodę podczas wędrowania, a także ochronią przed wiatrem, deszczem i innymi czynnikami pogodowymi. Marka Columbia dostarcza nam zarówno koszulki czy spodenki, jak i odzież wierzchnią, z pomocą której nasz czas spędzony na świeżym powietrzu będzie miły i przyjemny. Ubierając się na wycieczkę powinniśmy również wziąć pod uwagę aktualną porę roku. Na wczesną wiosnę i jesień najlepiej sprawdzą się kurtki i lekkie softshelle, które uchronią nas od wiatru, podczas gdy zimą powinniśmy postawić przede wszystkim na dobrą izolację, komfort cieplny i oddychalność materiałów, co zapobiegnie nadmiernemu poceniu. Wiele ciekawych opcji znajdziesz na stronie: https://8a.pl/columbia.

Koszulki i spodnie Columbia – jaką ochronę musi zapewniać odzież outdoorowa?

Podczas przygotowań do wędrówki w terenie szczególną uwagę powinniśmy poświęcić spodniom. Z jednej strony powinny być one luźne i lekkie, a także dostosowane do pogody. Z drugiej strony, szczególnie wiosną i latem, powinniśmy uważać na kleszcze i inne insekty. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, jeżeli planujemy poruszać się po terenach z wysokimi trawami i zaroślami, które stanowią naturalne środowisko dla tych gatunków zwierząt. W takim wypadku możemy wręcz pokusić się o spodnie z na tyle wąską nogawką, aby łatwo dało się ją wsunąć w cholewki w buty. To zabezpieczy nas przed ugryzieniami i koniecznością usuwania kleszczy z ciała.

Na co zwrócić uwagę planując trasę pieszej wędrówki?

Przeszukując popularne marki i popularne kategorie produktów outdoorowych powinniśmy przede wszystkim skupić się na jakości odzieży, obuwia oraz akcesoriów, które planujemy zabrać ze sobą w teren. Musimy być pewni nieprzemakalności, odporności na wiatr i inne czynniki zewnętrzne, tak aby wędrówka faktycznie sprawiła nam przyjemność. Dodatkowo dla własnego bezpieczeństwa warto także zadbać o kilka dodatkowych rzeczy: powiedzieć komuś bliskiemu, gdzie idziemy i kiedy planujemy wrócić, zaplanować trasę przed podróżą, a także zabrać ze sobą małą apteczkę z podstawowymi produktami.

Udostępnij