Hotele-Tur.com.pl

Turystyka, Podróże, Rozrywka i Hobby

Hobby

Jakie przynęty gumowe na pstrąga są najlepsze?

Jakie przynęty gumowe na pstrąga są najlepsze?

Pstrąg smakuje wyśmienicie, ale najpierw trzeba go złowić, co nie zawsze jest łatwym zadaniem. Bardzo ważne będzie to, aby dobrać odpowiednie przynęty, które zwabią ofiarę. Warto jednak wiedzieć, że nie można sięgnąć po pierwsza lepszą przynętę, konieczne jest jej odpowiednie dobranie. Zachowanie pstrągów zmienia się, w zależności od pory roku. Czasem pstrągi biorą bardzo delikatnie, innym razem można liczyć na intensywne żerowanie. Każdy wędkarz doskonale wie, że należy zaopatrzyć się w różne rodzaje przynęt, aby dopasować je do aktualnych warunków.

Czy przynęty gumowe na pstrąga to dobry wybór?

W przypadku pstrągów dobrym wyborem będą jaskółki, szczególnie w okresie zimowym. Jeżeli przynęta zostanie umiejętnie poprowadzona, to można liczyć na nieprzeciętne łowy. Godne polecenia są przede wszystkim pięciomilimetrowe jaskółki. Kolejną propozycją będzie gumowa imitacja ochotki, można też uzbroić takiego sztucznego robaka za pomocą haka wyposażonego w duże oczko. Klucz do sukcesu tkwi w tym, aby prowadzić przynętę zgodnie z prądem, a uda się złowić niejednego pstrąga. Nie można też zapomnieć o woblerach, najlepsze będą modele o drobnej pracy, wolno prowadzone. Istotne jest to, aby mieć pod ręką woblery w różnych wersjach kolorystycznych. Wspaniale na pstrągi sprawdzą się wahadłówki, uniwersalne przynęty, mogą być prowadzone na wiele sposobów i na niemalże dowolnej wodzie. Warto postawić przede wszystkim na przynęty ręcznie robione. Nie należy jednak ograniczać się wyłącznie do miedzianych, intensywne kolory także powinny znaleźć się w zestawie wędkarskim na łowisku. W przypadku łowów zimowych rewelacyjnie nadają się mandule, które nie pozwalają na przepuszczenie okazji w postaci ryb znajdujących się przy samym dnie.

Jakie będą idealne przynęty pstrągowe?

Na pstrągi dobrym wyborem będą obrotówki, godnym polecenia zestawem będzie srebrna jedynka i miedziana dwójka. Małe cykady również sprawdzą się w przypadku pstrągów. Nadają się rewelacyjnie nawet w utrudnionych warunkach, gdy nad łowiskiem zacznie mocniej wiać. Można liczyć na to, że cykadę uda się precyzyjnie rzucić, nie zniesie jej podmuch wiatru. W trudno dostępnych miejscach świetnie sprawdzają się gumy pstrągowe, pozwalają dotrzeć do ryb znajdujących się w różnych zakamarkach. Przynęty gumowe na pstrąga są bardzo celne, lotne i relatywnie lekkie. Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, przebierać w robakach, larwach i innych przysmakach pstrągów. Jeśli ktoś szuka uniwersalnej przynęty całorocznej na pstrąga, to powinien zainwestować w gumowe jawki i larwy. Do połowu świetnie nadają się przynęty do złudzenia przypominające dżdżownice, mogą mieć one dowolny kolor, bo zawsze wzbudzają zainteresowanie. Najlepsze są robaki potraktowane atraktorem, bo pozwala to na rozochocenie pstrągów. Stają się one aktywniejsze i chętnie wyruszają na żery. Bardzo atrakcyjne dla pstrągów są kukułki, dzięki którym można liczyć na udane połowy. Piękny okaz pstrąga pozwoli złowić także przynęta w postaci tłustej i miękkiej poczwarki.

Udostępnij