Hotele-Tur.com.pl

Turystyka, Podróże, Rozrywka i Hobby

Turystyka

Wygodny plecak turystyczny

Wygodny plecak turystyczny

Wygodny plecak turystyczny powinien mieć delikatny stelaż, dużą odporność materiału na podarcie, czy czynniki atmosferyczne, dużą pojemność, ale również powinien mało ważyć. Na komfort noszenia plecaka mają wpływ piankowe plecy, podkładki, piankowe szelki, uchwyty na kciuki oraz pas piersiowy. O wygodzie niektórych plecaków świadczy obecność specjalnie wydzielonego miejsca na bezpieczne przechowanie laptopa lub tabletu.

Wygodny plecak turystyczny

Wygodny plecak turystycznyDobre plecaki turystyczne powinny być łatwe do transportowania. W związku z czym powinny mieć kilka kieszeni na suwak, kieszenie na bidony, uchwyt na kijki i gumkę na kurtkę. O komforcie w noszeniu plecaka świadczy też jego pojemność i waga. Ważny jest także system wentylacji i wytrzymałość materiału na ścieranie. Często dno plecaka jest wzmacniane, np. poliamidem. Wygodny plecak powinien być wielofunkcyjny. Powinien nadawać się nie tylko na wycieczki piesze, ale też na wyjazdy rowerowe i podmiejskie wycieczki. Ze względu na przeznaczenie plecaka, na rynku występują różne modele.

Plecak ze stelażem to popularny wariant plecaka turystycznego. Idealnie sprawdza się na wyprawy piesze, wycieczki pod namiot i wędrówki górskie. Jest to wszechstronny wariant plecaka, jednak nie jest praktyczny na wyjazdy samochodem, ponieważ ubrania gniotą się w nim.

Plecak trekkingowy

Innym rodzajem plecaka turystycznego jest plecak trekkingowy. Często jest to mniejszy rodzaj plecaka niż plecak ze stelażem. Ze względu na wyposażenie i dodatkowe paski na kijki trekkingowe, jest to uniwersalny rodzaj plecaka, który sprawdza się na wszelkich wyjazdach. Plecak podróżny to dobra alternatywa dla walizek. Jest to najlepsze rozwiązanie do podróży samolotowej, samochodowej i autobusowej. Jest to pojemny i funkcjonalny typ plecaka, często wzbogacony o kółka. Ze względu na przeznaczenie wyróżnia się kategorie plecaków w góry, plecaków sportowych (na rower, czy do biegania lub na narty) oraz plecaków miejskich.

Wygodny plecak turystyczny to nie tylko właściwa konstrukcja, znana marka i górna półka cenowa. Aby plecak był wygodny należy go odpowiednio zapakować. Na dno plecaka zaleca się włożyć śpiwór, a ciężkie przedmioty należy umieścić blisko pleców. Kurtkę przeciwdeszczową należy mieć na wierzchu, a mniejsze przedmioty codziennego użytku należy umieścić w kieszeniach.

Odpowiednie dopasowanie rozmiaru plecaka

Dzięki paskom regulacyjnym należy dopasować plecak do swojej postury. Należy zadbać o zapięciu pasa biodrowego na wysokości miednicy, a szelki powinny zakrywać przód barków. Wygodne plecaki turystyczne z wyższej półki przeważnie objęte są długoletnią gwarancją, sięgającą nawet do dziesięciu lat. Należy jednak zadbać o czyszczenie, odpowiednie pranie i przechowywanie, aby wybrany przez nas plecak mógł służyć przez długie lata.

Udostępnij