Hotele-Tur.com.pl

Turystyka, Podróże, Rozrywka i Hobby

Turystyka

Podróżowanie autostopem

Podróżowanie autostopem

Jesteś typem człowieka, który nie usiedzi na miejscu? Marzą ci się wakacyjne przygody, zwiedzanie miejsc nietypowych, nieoczywistych? Interesuje cię dotarcie tam, gdzie mało kto był przed tobą? Jeżeli odpowiadasz na te pytania twierdząco, być może podróżowanie autostopem jest czymś właśnie dla ciebie.

Podróżowanie autostopem

Rokrocznie wiele osób decyduje się na podróżowanie autostopem ze względu na plusy jakie niesie ze sobą takie poznawanie świata. Przede wszystkim, podróżowanie autostopem daje pewien smaczek adrenaliny, jakiego nie zaznasz podróżując w inny sposób. Jaki człowiek teraz się zatrzyma? Czy uda mi się dotrzeć do celu w czasie, który sobie wyznaczyłem? Kogo poznam? Co zrobię, jak się nie uda? Może się to wydawać dziwne, ale wiele ludzi właśnie ze względu na tą spontaniczność i niepewność decyduje się na podróżowanie autostopem. To niezapomniane wrażenia, jakich nie dostarczy ci inny sposób wojaży.

Autostop to oszczędność

Podróżowanie autostopemDruga sprawa to koszty. Nie musisz płacić za przejazdy samochodem, autobusami czy pociągiem – zatem jest to zdecydowanie tańszy sposób podróżowania niż jakikolwiek inny. Zabierasz ze sobą tylko tyle pieniędzy, ile będziesz musiał wydać na noclegi, jedzenie czy zwiedzanie. Dzięki temu zaoszczędzasz bardzo duże kwoty pieniędzy.
Wybierając się na podróżowanie autostopem musisz liczyć się z tym, że to styl podróżowania bardzo spontaniczny. Biorąc urlop i planując wakacje musisz wziąć pod uwagę, że takie podróże zabierają sporo czasu a mogą zabrać jeszcze więcej, gdyż podróż może się przedłużyć. Dlatego zaplanuj swoją trasę w taki sposób, by mieć choć trochę pewności, że zdążysz na czas, a najlepiej jak zostawisz sobie kilka dni w zapasie w razie ewentualnych problemów z punktualnością.

Kwestia bezpieczeństwa

Ważną kwestią jest też bezpieczeństwo. Nigdy nie masz pewności, kto akurat zatrzyma się by cię zgarnąć. Może okazać się, że taka osoba niekoniecznie ma dobre intencje wobec ciebie. Dlatego zawsze warto podróżować w taki sposób w towarzystwie. Zapewnisz sobie komfort poczucia, że ktoś jest obok ciebie i cię wspiera. Zapewnisz również sobie ewentualną pomoc, gdy stanie się coś złego, a także ochronę przed ewentualnymi kradzieżami czy napadami. Samotnie stanowisz łatwy łup dla złoczyńcy – w grupie niebezpieczeństwo wystąpienia takiej nieprzyjemności jest zdecydowanie mniejsze. Poza tym, wspólne podróżowanie autostopem jest zdecydowanie czymś, co scala relacje, dlatego warto wybrać się w taką podróż z najlepszymi przyjaciółmi.

Podsumowując – przy zachowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa, przy dobrym nastawieniu i w dobrym towarzystwie, podróżowanie autostopem może być niesamowitą przygodą twojego życia, którą będziesz długo wspominał. Możesz nawet uzależnić się od takiej formy podróżowania i wyruszyć w kolejną trasę.

Udostępnij