Hotele-Tur.com.pl

Turystyka, Podróże, Rozrywka i Hobby

Rozrywka

Wybieramy centrum konferencyjne na eventy biznesowe

Wybieramy centrum konferencyjne na eventy biznesowe

Konferencje, szkolenia, imprezy firmowe. Lista eventów biznesowych ciągle się powiększa. Już nie tylko wielkie korporacje, ale i małe przedsiębiorstwa organizują firmowe imprezy dla swoich pracowników. Nie robią tego w siedzibie firmy ani w pobliskiej restauracji. Na profesjonalne wydarzenia biznesowe wynajmujemy centra szkoleniowo-konferencyjne oraz hotele konferencyjne. W tym artykule podpowiemy Wam, którą salę konferencyjną wybrać.

Sala konferencyjna

Sala Sali nierówna.  Miejsca różnią się między sobą nie tylko ceną, ale również wyposażeniem i na tym aspekcie się teraz skupimy. Profesjonalna sala konferencyjna powinna spełniać kilka podstawowych wymagań. Zacznijmy od podstaw. Sala musi pomieścić odpowiednią liczbę osób. Centrum konferencyjne powinno mieć w ofercie nie jedną, a kilka takich sal szkoleniowych . Podzielonych ze względu na powierzchnie, standardowo od najmniejszej do największej. Wybór to słowo klucz, każdy klient lubi wybór. Odpowiedni wystrój to podstawa. Przytłaczające meble, ciemne zasłony to wszystko wpłynie negatywnie na efektywność pracy w takim miejscu. Wreszcie umeblowanie.  Duże stoły, na których znajdzie się miejsce na laptopa, dokumenty, szklankę wody itp. Wygodne krzesła, wystrój nierozpraszający uczestników konferencji i wreszcie przestrzeń. Stoły i krzesła powinny być ustawiony na wiele sposobów, tak, by dane ustawienie mebli nie przeszkadzało gościom w swobodnym poruszaniu się po sali.

Trudno zorganizować biznesowy event bez odpowiedniego sprzętu. Nagłośnienie, sprzęt niezbędny do prowadzenia konferencji: mikrofony, projektor, komputery etc.). To wszystko powinno być na wyposażeniu sali konferencyjnej. Przecież goście wydarzenia nie będą przyjeżdżać do centrum konferencyjnego z własnym sprzętem. Łódzkie centrum konferencyjne MOLO idzie o krok dalej  i swoim klientom oferuje jeszcze obsługę techniczną konferencji. To niezwykle przydatna usługa, nie każdy jest alfą i omegą sprzętu konferencyjnego. Walka z komputerem lub projektorem na chwilę przed wystąpieniem to tylko niepotrzebny stres. Jakie wyposażenie jest jeszcze potrzebne?

Klimatyzacja oraz darmowe wifi to już naprawdę must have. Ośrodek bez klimatyzacji nie ma co liczyć na rezerwacje sal konferencyjnych latem.

Konferencja konferencją, jednak nie zapominajmy o przerwie kawowej lub obiadowej. Jeżeli Twoje wydarzenie jest całodniowe, musisz zadbać o posiłek dla uczestników wydarzenia. Jeżeli hotel na konferencje, który wybrałeś, posiada zaplecze gastronomiczne, to dodatkowy plus. To naprawdę ułatwia sprawę, nie musisz szukać już firmy cateringowej, która przygotuje dla Was bufet. Kuchnia w miejscu konferencji to spore ułatwienie.

Lokalizacja i nocleg

Czas na przerwę… tak przerwy nie może zabraknąć  w programie Twojej konferencji. Centrum konferencyjne położone poza miastem, w otoczeniu przyrody to dodatkowy plus. Twoi goście będą mogli w czasie przerwy wybrać się na spacer po pobliskim lesie, czy ogrodzie. Nie muszą spędzać przerwy na hotelowym korytarzu. Atrakcyjna lokalizacja to jedna sprawa, nie zapomnij jednak o łatwym dostępie do ośrodka. Nie chcesz, chyba żeby Twoi goście błądzili po wsiach w poszukiwaniu hotelu. Na koniec ostatni ważny element. Nocleg, a właściwie odpowiednia baza noclegowa. To szczególnie ważne, jeśli Twoja konferencja będzie trwała kilka dni. W takim przypadku musisz zadbać o nocleg dla Twoich gości. Nowoczesne centra konferencyjne są już wyposażone w dużą liczbę pokoi, warto o to zapytać jeszcze przed rezerwacją hotelu.

Centrum MOLO to łódzki hotel na konferencje, obsługa hotelu ma spore doświadczenie w organizacji eventów biznesowych. Sprawdź ofertę Centrum MOLO

Udostępnij