Pamiętaj o ubezpieczeniu na wakacje 2022

Pamiętaj o ubezpieczeniu na wakacje 2022

by Redakcja HoteleTur
0 comment

Ubezpieczenie kosztów leczenia, bagażu, ubezpieczenie na wypadek amatorskiego uprawiania sportu — to tylko przykładowe elementy ubezpieczenia turystycznego. Wakacje to czas odpoczynku, warto jednak zadbać o ochronę na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Nie pozwól, aby brak ubezpieczenia zepsuł ci urlop. 

Ubezpieczenie turystyczne a Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Niektórzy uważają, że ubezpieczenie warto wykupić jedynie podczas wakacji poza UE, ponieważ w ramach Unii obowiązuje EKUZ. Rzeczywiście pewien podstawowy poziom ochrony zapewniony mają wszystkie ubezpieczone w Polsce osoby. Mowa tutaj jednak o bardzo podstawowych i ogólnych warunkach ubezpieczenia, które nie obejmują wielu wydarzeń, do których może dojść na wakacjach. W zakres EKUZ z pewnością nie wchodzi:

 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji, 
 • niektóre koszty leczenia, 
 • większość kosztów transportu, 
 • ubezpieczenie bagażu, 
 • ubezpieczenie sprzętu sportowego,
 • ubezpieczenie od zdarzeń pod wpływem alkoholu oraz wielu innych. 

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne?

W przypadku podróży zagranicznej do Europy, jak i poza nią warto wykupić rozbudowane turystyczne ubezpieczenie, które pozwoli ci się zabezpieczyć na wypadek wielu różnych nieprzewidzianych sytuacji. Przede wszystkim w razie potrzeby świadczenia usługi medycznej, nie będziesz obawiać się ogromnych kosztów dopłaty do EKUZ lub po prostu leczenia poza granicami kraju. Ubezpieczenie obejmuje uprawianie sportów, choć tutaj za każdym razem warto zwrócić uwagę, jakie sporty są na szczegółowej liście. Ubezpieczenie podróżne może obejmować także ochronę na wypadek zgubienia lub późniejszego przesłania bagażu podróżnego, sprzętu sportowego. W ramach ubezpieczenia kluczowe są jednak koszty leczenia, pokrycie kosztów zakwaterowania osoby najbliższej na wypadek dłuższego pobytu w szpitalu, transportu medycznego. Tego typu usługi bez odpowiedniego ubezpieczenia mogą się okazać naprawdę drogie. 

Pokrycie kosztów leczenia i co jeszcze — na co zwrócić uwagę?

Wakacje są warte ubezpieczenia, przede wszystkim ze względu na twój spokój, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Jeśli chcesz w pełni zadbać o ochronę podczas wakacji, sprawdź, czy:

 • ubezpieczenie obejmuje wszelkiego rodzaju koszty leczenia i do jakiej wysokości, 
 • ubezpieczenie obejmuje NNW i do jakiego limitu kosztów, 
 • wypadki podczas uprawiania sportu wchodzą w zakres ubezpieczenia, jakie dyscypliny ono obejmuje,
 • możesz liczyć na pokrycie kosztów transportu i zakwaterowania w razie wypadku, 
 • ubezpieczenie obejmuje ochronę bagażu, sprzętu sportowego. 
0 comment

Polecane dla Ciebie

Zostaw komentarz