nocleg w Krakowie

Airbnb vs. Hotel – nocleg w Krakowie

by Redakcja HoteleTur
0 comment

Nocleg to niezwykle istotny element każdych wakacji. To, na jaki się zdecydujesz, może mieć wpływ na twoje późniejsze samopoczucie. W tym artykule przyjrzymy się dwóm najczęściej wybieranym rodzajom noclegów. W prawym narożniku stanie hotel, reprezentowany przez hotel Best Western Kraków, w lewym airbnb. 

Hotel – Kraków Centrum

Co powiecie na takie połączenie: hotel Kraków rynek, dźwięk hejnału Mariackiego i przepyszne śniadanie z widokiem? Rozbudowany bufet to coś, z czego słyną najlepsze hotele. Posiłki wykonane z niebywałą starannością i dbałością o szczegóły, szeroka oferta śniadań i obiadokolacji bez wychodzenia z budynku. Brzmi pięknie, prawda? Hotele słyną z rozbudowanej oferty kulinarnej, dzięki czemu każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Problem pojawia się w przypadku airbnb. W mieszkaniach często mamy dostęp do prywatnej kuchni z wyposażeniem, natomiast sam proces twórczy pozostaje w naszym zakresie. Jest to rozwiązanie komfortowe. Szczególnie dla rodzin z dziećmi lub osób, które preferują posiłki na mieście. Opcja ta nie znajdzie swojego zastosowania wśród osób, które nie lubią tracić urlopu na codzienne obowiązki. 

Oczekiwania vs. rzeczywistość- airbnb w centrum Krakowa

Oczekiwania mogą nieco odbiegać od rzeczywistości. Zdjęcia przedstawione na stronie airbnb nie zawsze pokrywają się ze stanem faktycznym obiektu. Podobnie może być także w przypadku hoteli, natomiast warto zauważyć, że hotele są dużo częściej odwiedzane i remontowane. Dlatego też ich aktualne zdjęcia bez problemu znajdziesz u prywatnych osób np. na Instagramie lub w kategorii opinie. Hotele powszechnie znane, zwłaszcza te w centrum Krakowa dbają o renomę oraz jakość świadczonych usług, dlatego przeprowadzają bardzo często kontrole jakości i starają się wykryć ewentualne niedogodności. W przypadku airbnb kontrole w dużej mierze zależą od właściciela mieszkania. Jego rola w tym przypadku jest kluczowa. 

airbnb w centrum Krakowa

Przykład mieszkania airbnb w Krakowie. źródło: https://www.airbnb.pl/krakow-county-poland/stays

Właściciel – nocleg w Krakowie

Właściciele mieszkań airbnb to zarówno mili starsi państwo, jak i młodzi inwestorzy. Należy pamiętać, że nie każdy właściciel płynnie mówi po angielsku, dlatego dla osób pochodzących z innych krajów może stanowić to utrudnienie. Często od poziomu zaangażowania właściciela w dużej mierze zależy stan naszego noclegu. Kontakt z właścicielami podczas pobytu w mieszkaniu airbnb jest niesamowicie ważny. To oni decydują o godzinie zwrotu oraz odbioru kluczy, co może działać na naszą korzyść, jak i niekorzyść. W przypadku hoteli kontakt z recepcją jest maksymalnie ograniczony. Obsługa zawsze powinna być na najwyższym poziomie. 

Lokalizacja – hotel w centrum miasta

W przypadku hoteli nie trudno o świetną lokalizację, ich położenie zawsze przystosowane jest maksymalnie do ewentualnych potrzeb odbiorcy. Okno z widokiem na Wawel? Nic trudnego, hotele swoje położenie mają w najbardziej kluczowych częściach miasta, tak by klient maksymalnie mógł skorzystać z zakupionego noclegu, jednocześnie ciesząc się pięknymi widokami. Położenie airbnb w dużej mierze uzależnione jest dostępnych ofert. Mogą to być zarówno w małych kamienicach w ścisłym centrum lub na obrzeżach miasta w nowoczesnych blokach. Airbnb daje nam wachlarz możliwości, niestety ograniczonych. Mieszkania airbnb nie występują w jednym budynku, lecz są rozłożone po całym mieście, dlatego też oferta, która widniała w zakładce wczoraj, może być już dziś nieaktualna. 

0 comment

Polecane dla Ciebie

Zostaw komentarz