Hotele-Tur.com.pl

Turystyka, Podróże, Rozrywka i Hobby

Podróże

Walizki podróżne – nieodłączny element każdego wyjazdu

Walizki podróżne – nieodłączny element każdego wyjazdu

Każda podróż to nie tylko wielka radość z wybierania wymarzonego kierunku czy miejsca pobytu, ale przede wszystkim cały proces przygotowań i pakowania niezbędnych rzeczy. Bardzo często ten etap odbywa się w stresującej i nerwowej atmosferze, bo nie wiemy w co się spakować, jakie rzeczy zabrać i jak chronić swój bagaż.

Wystarczy sięgnąć po ulubioną walizkę lub torbę podróżną i sporządzić listę niezbędnych rzeczy. To pierwszy, niezwykle ważny krok, dzięki któremu zarówno wielotygodniowa podróż, jak i krótki wyjazd nie będą spędzać Ci snu z powiek. Poniżej znajdziesz kolejne podpowiedzi związane z pakowaniem bagażu dla siebie i rodziny. 

Jaką walizkę wybrać?

Pierwszym dylematem z jakim mamy do czynienia w czasie szykowania się do wyjazdu, jest ten związany z pakowaniem wszystkich potrzebnych rzeczy. Bardzo często nie wiemy po prostu w co mamy się spakować. A odpowiedź jest prosta – najlepszym rozwiązaniem jest walizka. Tylko jaką wybrać? Bo do dyspozycji mamy między innymi:

  • torby podróżne – są one dobre, jeśli mamy małą ilość rzeczy i wystarczająco siły, aby nosić je na ramieniu lub w ręce, 
  • różnej wielkości walizki na kółkach – https://www.kaufland.pl/asortyment/passenger.html – to najwygodniejsza opcja, bo nie musimy nosić ciężkiego bagażu, a kółka dobrze sprawdzają się na wielu nawierzchniach,
  • walizki tekstylne – lekkie i wytrzymałe walizki do podróży samochodem lub pociągiem,
  • twarde walizki i kosmetyczki wykonane z tworzywa sztucznego najlepiej chronią bagaż i nie ulegają odkształceniom, dlatego są zalecane w czasie podróży autobusem lub samolotem. 

Pakowanie walizki – 4 praktyczne porady

Rodzaj walizki podróżnej warto też wybrać na podstawie rzeczy, jakie planujemy ze sobą zabrać. Od tego też zależy w jaki sposób zapakujemy cały bagaż. Nadal nie wiesz jak to zrobić? Przeczytaj nasze wskazówki i skorzystaj z nich w czasie kolejnej podróży.

  1. Przed wyjazdem zrób listę rzeczy, które chcesz wziąć ze sobą. Warto ją przygotować nawet na kilka dni przed wyjazdem i na bieżąco uzupełniać, gdy tylko przypomni nam się kolejna rzecz do spakowania. 
  2. Wykorzystuj woreczki strunowe – możesz nimi zabezpieczyć na przykład kosmetyki lub perfumy, które w razie uszkodzenia opakowania, nie ubrudzą ubrań czy butów. 
  3. Pakuj rzeczy od największej do najmniejszej – ciężkie rzeczy włóż na dno walizki, a wolne przestrzenie wypełnij mniejszymi rzeczami. Wtedy dokładnie wykorzystasz całą dostępną przestrzeń w walizce. 
  4. Roluj ubrania, tekstylia i ręczniki – taki sposób pozwala zaoszczędzić dużo miejsca, a co więcej po rozpakowaniu ubrania będą znacznie mniej pogniecione niż po tradycyjnym złożeniu ich “w kostkę”. 

Zabezpiecz swój bagaż! Akcesoria do walizek i plecaków

Jeśli pakowanie mamy już za sobą, warto jeszcze odpowiednio zabezpieczyć swój bagaż przed ewentualnym otwarciem. Nie jest to skomplikowane, a pozwala zaoszczędzić sporo nerwów i uniknąć trudnych sytuacji na dworcu czy lotnisku.

Podstawową rzeczą, jaką warto zrobić jest podpisanie swojego bagażu – możemy nakleić kartkę z danymi bezpośrednio na walizkę lub przypiąć do niej specjalny adresownik. Każdą walizkę warto wyposażyć w zamek przypominający kłódkę. Wystarczy ustalić szyfr i zaprogramować zamek, a nasza walizka nie otworzy się w najmniej oczekiwanym momencie. Taki zamek zabezpiecza także przed kradzieżą pojedynczych rzeczy z naszego bagażu. Możemy też przewiązać walizkę kolorowymi pasami do mocowania bagażu – to odciąża zamek błyskawiczny, a przy okazji umożliwia szybsze rozpoznanie swojego bagażu spośród grona innych walizek w lotniskowym punkcie odbioru. 

Udostępnij