Hotele-Tur.com.pl

Turystyka, Podróże, Rozrywka i Hobby

Turystyka

Wakacje first minute

Wakacje first minute

Bardzo popularnym terminem są wakacje last minute. Jednak oferty first minute cieszą się niemalże tak samo dużym zainteresowaniem i posiadają wiele zalet. Są to wakacje wykupowane z wyprzedzeniem, nawet kilkumiesięcznym lub rocznym. Wówczas można zakupić pakiet. Oczywiście, w razie zmian, pieniądze zostaną nam zwrócone. Co jeszcze warto wiedzieć o wakacjach last minute i jakie kierunki turystyczne na lato będą modne w tym roku? Sprawdźmy.

Oferty last minute a first minute

Czym różnią się oferty last minute i first minute? Pierwsze z nich to oferty, które są wystawiane przez firmy transportowe, na kilka dni przed terminem wyjazdu. Warto jednak wiedzieć, iż tego typy oferty oprócz krótkiego terminu rezerwacji, posiadają jeszcze ograniczoną ilość miejsc. Często są to oferty, które wróciły do puli, bowiem ktoś, kto wcześniej wykupił wyjazd, w ostatniej chwili z niego zrezygnował albo zostało jeszcze kilka miejsc, które nie chicały się wykupić w starej cenie, więc zostały obniżone. Wszystko zależy od ceny i popularności danego kierunku. Z kolei zupełnie inna jest oferta first minute. Takowe wyjazdy są proponowane niekiedy nawet aż rok, przed datą wyjazdu. Jednak największą zaletą tego typu ofert jest niższa cena. Z jednej strony przynosi ona korzyści dla właściciela hotelu, w którym rezerwujemy noclegi, bowiem będzie on mieć wcześniej pewność, iż miejsca zostaną wykupione, natomiast klient otrzyma możliwość zakupu ekskluzywnych wakacji w niższej cenie. 

Popularne kierunki wakacji w tym roku

W tym roku popularnością cieszyć będą się kierunki egzotyczne, należące do terenów ciepłych. Będą to zatem np. wyspy kanaryjskie. Zdecydowanie najbardziej popularnym krajem w tym roku ma być Grecja. Słynąca ze śródziemnomorskiego klimatu, cudownych potraw i ogromu zabytków, i w tym roku będzie cieszyć się uznaniem turystów, szukających odpoczynku w gorących promieniach słońca lub tych pragnących lepiej poznać starożytną kulturę Greków na podstawie wyjątkowych zabytków architektonicznych. Możemy również skorzystać z oferty, w której dostępne w cenie są wycieczki fakultatywne, dzięki którym zwiedzimy najciekawsze miejsca i miasta Grecji. Wracając do wysp kanaryjskich, znajdziemy już teraz na stronie biura podróży oferty all inclusive. Dużą popularnością cieszyć się również będą wyspy typu Cypr oraz Malta, Dominikana. Wszystkie te wyspy posiadają piękne plaże i atrakcyjne zniżki dla każdego, kto już teraz wykupi wymarzone wakacje. Oprócz tych typowo gorących kierunków, i te nieco mniej egzotyczne będą popularne. Do innych najciekawszych miejsc na wakacje, będą należeć Niemcy, Norwegia oraz Francja. 

Wiemy już, czym różnią się oferty first minute oraz last minute. Choć każda z nich ma swe zalety, zdecydowanie dla osób lubiących mieć wszystko zaplanowane wcześniej i przy okazji chcących sporo zaoszczędzić, idealnym wyborem będą wakacje first minute. Już teraz możemy zarezerwować wyjazd, którego termin wypada nawet w lipcu lub za rok. Mimo iż wiele może się zdarzyć, nie musimy się obawiać, bowiem wiele biur podróży oferuje możliwość wycofania rezerwacji w danym terminie i zwrot pieniędzy. Zatem jeżeli jeszcze się wahamy nad wyjazdem, warto zapytać o doradzenie i wszystkie szczegóły w interesującym nas biurze podróży i uzgodnić wszystkie informacje oraz wybrać wymarzony kierunek: ciepły lub chłodniejszy. Możemy też wybrać wyjazd, podczas którego zatrzymamy się w aż kilku krajach. Wszystko zależy od oferty, ceny i naszych wymagań dotyczących wygody oraz kierunku podróż

Udostępnij