Hotele-Tur.com.pl

Turystyka, Podróże, Rozrywka i Hobby

Rozrywka

Jak zapewnić psu rozrywkę?

Jak zapewnić psu rozrywkę?

Od zawsze wiadomo, że jednymi z najbardziej wiernych zwierząt, są psy. Dlatego też ludzie tak chętnie przygarniają te czworonogi, które z czasem stają się ich wiernymi przyjaciółmi i towarzyszami zabaw. Psy są jednak bardzo różnorodne, w zależności od ich rasy. Dlatego też lubią różne rozrywki. Jedne są bardziej aktywne a inne mniej.  Dlatego trzeba dobrze poznać swojego psa, by w odpowiedni sposób móc się z nim bawić.

Jak zapewnić psu rozrywkę?

Jak zapewnić psu rozrywkęKażdy pies jest inny i inne ma potrzeby, ale można śmiało stwierdzić, że każdy pies lubi się bawić. Każdemu psu trzeba zapewnić ruch, jest to ważne z kilku przyczyn. Przede wszystkim ruch to zdrowie, psy muszą się ruszać, by ich stawy i kości dobrze się trzymały. Poza tym psy bardzo lubią biegać. Bardzo ważne jest więc, by codziennie wyprowadzać je na spacer. Ale równie ważne jest i to, by zapewnić im miejsce, gdzie będą mogły swobodnie się wybiegać. Jeśli ma się przy domu duży ogród, wtedy nie ma problemu. Jeśli jednak mieszka się w mieszkaniu, wtedy trzeba codziennie psa zabierać do parku na wybieg dla psów, gdzie będzie miał odpowiednio dużo miejsca do zabawy i ruchu.

Aportowanie

Inną rozrywką, którą doceni każdy czworonóg, jest aportowanie.
Te zwierzęta uwielbiają taką zabawę i nieważne czym się aportuje, czy patykiem, czy piłeczką czy frisbee, każdy pies z ochotą będzie ganiał za przedmiotem i przynosił go swojemu panu. Aportowanie również zapewnia dużo ruchu psu ale stwarza też więź pomiędzy człowiekiem i zwierzęciem.

Przeciąganie liny

Kolejną ciekawą zabawą, która z pewnością zainteresuje każdego psa, jest przeciąganie liny. W sklepach zoologicznych można kupić specjalne szmaciane liny, które służą właśnie do tej zabawy, ale tak naprawdę można do tego wykorzystać różne przedmioty domowego użytku. Zabawa polega na tym, że człowiek łapie jeden kawałek liny a pies drugi i przeciągają się nawzajem, aż ktoś wyrwie drugiej stronie całą linę. To świetna zabawa, przy której bawi się doskonale człowiek i pies.

Towarzystwo innych zwierząt

Jeśli w ciągu dnia ma się mało czasu na zabawę z psem, bo pracuje się zawodowo albo ma się inne obowiązki, wówczas warto zapewnić psu towarzystwo innych zwierząt. Najlepiej jeśli to będzie inny pies, ale równie dobrze może to być kot, bo jest stereotypem fakt, że psy z kotami się nie lubią. Zwierzę, które ma towarzystwo innego zwierzaka, rzadko kiedy się nudzi, bo zawsze ma towarzysza do zabawy. Nic więc dziwnego, że wielu ludzi decyduje się na przygarnięcie więcej niż jednego psa na raz. Pies ma w taki sposób rozrywkę przez cały czas, nawet podczas nieobecności swojego właściciela.

Psy są wspaniałymi towarzyszami zabaw i przyjaciółmi. Każdy powinien mieć w domu czworonoga, jeśli tylko ma do tego odpowiednie warunki.

Udostępnij