Hotele-Tur.com.pl

Turystyka, Podróże, Rozrywka i Hobby

Podróże

Co robić z dzieckiem w Łodzi?

Co robić z dzieckiem w Łodzi?

Wyjazd z dzieckiem do Łodzi to znakomity sposób na spędzenie weekendu. W mieście, które często nazywane jest stolicą polskiego filmu, nie brakuje atrakcji dla milusińskich. Warto oczywiście wybrać takie, które będą adekwatne do wieku pociechy.

Planując pobyt z dzieckiem w Łodzi, należy zadbać o kilka spraw. Przede wszystkim trzeba znaleźć odpowiedni hotel oferujący udogodnienia dla rodziców z dziećmi. Równie istotne są kwestie związane z transportem. Poruszanie się po mieście może być utrudnione z uwagi na korki, dlatego własny samochód najlepiej zostawić na hotelowym parkingu. Dla ułatwienia można wynająć auto na doby. Łódź w tym zakresie jest obsługiwana m.in. przez firmę PANEK CarSharing.

Manufaktura Czekolady Chocolate Story

Dzieci uwielbiają słodycze, więc na pewno ucieszy je wizyta w tym miejscu. Każdy chętne może samodzielnie wykonać tabliczkę czekolady. Manufaktura znajduje się przy ulicy Piotrowskiej – najważniejszej ulicy w mieście. Tutaj swój początek ma szlak turystyczny „Łódź Bajkowa”, na którym ustawiono kilka pomników postaci, które są doskonale znane z bajek produkowanych przez łódzkie Studio Małych Form Filmowych Se-ma-for.

Aquapark Fala

Jest to jeden z największych parków wodnych w kraju. Cała rodzina świetnie spędzi tu czas, a pociechy bez wątpienia będą zachwycone możliwością skorzystania z basenu ze sztuczną falą czy zjeżdżalni zapewniających niesamowite efekty świetlne i dźwiękowe.

Łódzki Ogród Botaniczny

Podczas pobytu w Łodzi z dzieckiem, warto wybrać się do Ogrodu Botanicznego znajdującego się w zachodniej części miasta. Hodowane tutaj rośliny podzielono na kilka działów tematycznych, np. ogród japoński, alpinarium, arboretum, kolekcję roślin ozdobnych czy flory polskiej. Dla najmłodszych turystów spacer po ogrodzie będzie wspaniałą lekcją przyrody.

Miejski Ogród Zoologiczny

Możliwość zobaczenia na własne oczy wielu zwierząt to dla dzieci nie lada przeżycie. W łódzkim ZOO mieszkają m.in. lwy azjatyckie, tygrysy amurskie, żyrafy Rothschilda, pawie kongijskie i kameleony lamparcie (łącznie ponad 670 gatunków).

Udostępnij